  • CWR29NC225JBFZ\TR
CWR29NC225JBFZ\TR
advertisement
Manufacturer No:
CWR29NC225JBFZ\TR
HK JDW NO:
66-CWR29NC225JBFZ\TR
Description:
2.2μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.002mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
CWR29NC225JBFZ\TR
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2214
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    150mA
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    700 mΩ
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm
  • Width
    3.43mm