  • CWR29HC106JCEC
CWR29HC106JCEC
advertisement
Manufacturer No:
CWR29HC106JCEC
HK JDW NO:
66-CWR29HC106JCEC
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.002mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR29HC106JCEC
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Size Code
    2010
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    110mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    1200 mΩ
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    2.54mm