  • CWR29DB226JCEA
CWR29DB226JCEA
advertisement
Manufacturer No:
CWR29DB226JCEA
HK JDW NO:
66-CWR29DB226JCEA
Package:
E
Datasheet:
Description:
22μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 1Ohm 2-Termination TANTALUM 0.002mA Bulk E
Step5Bar-code shipping tag
CWR29DB226JCEA
    8 Weeks
  • Package / Case
    E
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e4
    2
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Depth
    2.54mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Size Code
    2010
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    120mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm