  • CWR19KC336KBHA
CWR19KC336KBHA
advertisement
Manufacturer No:
CWR19KC336KBHA
HK JDW NO:
66-CWR19KC336KBHA
Package:
2915 (7338 Metric)
Datasheet:
Description:
33μF ±10% 900mOhm 2-Termination Polar TANTALUM 0.01mA Bulk 2915 (7338 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CWR19KC336KBHA
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2915 (7338 Metric)
    TANTALUM
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-55365/11, CWR19
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    High Reliability
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Depth
    3.81mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Failure Rate
    B (0.1%)
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Ripple Current
    160mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Manufacturer Size Code
    H
  • Height
    2.79mm
  • Height Seated (Max)
    0.125 3.17mm
  • Length
    7.24mm