  • CWR16HH475JBDA/PR
CWR16HH475JBDA/PR
advertisement
Manufacturer No:
CWR16HH475JBDA/PR
HK JDW NO:
866-CWR16HH475JBDA/PR
Package:
D
Datasheet:
Description:
4.7μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm 2-Termination TANTALUM 0.001mA Tape & Reel D
Step5Bar-code shipping tag
CWR16HH475JBDA/PR
  • Package / Case
    D
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    2.54mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Size Code
    1510
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm