  • CWR16HC475KBDZ
CWR16HC475KBDZ
advertisement
Manufacturer No:
CWR16HC475KBDZ
HK JDW NO:
866-CWR16HC475KBDZ
Package:
D
Datasheet:
Description:
4.7μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm Bulk D
Step5Bar-code shipping tag
CWR16HC475KBDZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    D
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    2.54mm