  • CWR16HB476JBGC
CWR16HB476JBGC
advertisement
Manufacturer No:
CWR16HB476JBGC
HK JDW NO:
866-CWR16HB476JBGC
Package:
G
Datasheet:
Description:
47μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 1.1Ohm Bulk G
Step5Bar-code shipping tag
CWR16HB476JBGC
  • Package / Case
    G
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47μF
  • Depth
    2.79mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm