  • CWR16FH156KTEC
CWR16FH156KTEC
advertisement
Manufacturer No:
CWR16FH156KTEC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CWR16FH156KTEC
Package:
E
Datasheet:
Description:
15μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 3Ohm Bulk E
Step5Bar-code shipping tag
CWR16FH156KTEC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance
    15μF
  • Depth
    2.54mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    E
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C