  • CWR11NK225KCC
CWR11NK225KCC
advertisement
Manufacturer No:
CWR11NK225KCC
HK JDW NO:
66-CWR11NK225KCC
Description:
2.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0011mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11NK225KCC
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0011mA
  • Ripple Current
    100mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm