  • CWR11NK105KC
CWR11NK105KC
advertisement
Manufacturer No:
CWR11NK105KC
HK JDW NO:
66-CWR11NK105KC
Description:
1μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0005mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11NK105KC
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2413
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm