  • CWR11MC155MDB\W
CWR11MC155MDB\W
advertisement
Manufacturer No:
CWR11MC155MDB\W
HK JDW NO:
66-CWR11MC155MDB\W
Description:
1.5μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0005mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR11MC155MDB\W
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2413
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Ripple Current
    60mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    4500 mΩ
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm