  • CWR11KK106JBA
CWR11KK106JBA
advertisement
Manufacturer No:
CWR11KK106JBA
HK JDW NO:
66-CWR11KK106JBA
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0025mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR11KK106JBA
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0025mA
  • Ripple Current
    140mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    1200 mΩ
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm