  • CWR11KH105JB
CWR11KH105JB
advertisement
Manufacturer No:
CWR11KH105JB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CWR11KH105JB
Package:
Molded
Datasheet:
CWR11KH105JB
Description:
1μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 6.5Ohm Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11KH105JB
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    2.8mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.5Ohm
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm