  • CWR11KC225KCC\TR
CWR11KC225KCC\TR
advertisement
Manufacturer No:
CWR11KC225KCC\TR
HK JDW NO:
66-CWR11KC225KCC\TR
Description:
2.2μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0006mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
CWR11KC225KCC\TR
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2413
  • Leakage Current
    0.0006mA
  • Ripple Current
    70mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    3500 mΩ
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm