  • CWR11KC156MB
CWR11KC156MB
advertisement
Manufacturer No:
CWR11KC156MB
HK JDW NO:
66-CWR11KC156MB
Description:
15μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0038mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR11KC156MB
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2916
  • Leakage Current
    0.0038mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%