  • CWR11KC106KM
CWR11KC106KM
advertisement
Manufacturer No:
CWR11KC106KM
HK JDW NO:
66-CWR11KC106KM
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.2Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11KC106KM
    10 Weeks
  • Package / Case
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    4.3mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.2Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm