  • CWR11JB226KBA
CWR11JB226KBA
advertisement
Manufacturer No:
CWR11JB226KBA
HK JDW NO:
66-CWR11JB226KBA
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0044mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11JB226KBA
    10 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Depth
    4.3mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0044mA
  • Ripple Current
    160mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm