  • CWR11HH225KC
CWR11HH225KC
advertisement
Manufacturer No:
CWR11HH225KC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CWR11HH225KC
Package:
Molded
Datasheet:
CWR11HH225KC
Description:
2.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 5.5Ohm Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11HH225KC
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    2.8mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.5Ohm
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm