  • CWR11FC476JM
CWR11FC476JM
advertisement
Manufacturer No:
CWR11FC476JM
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CWR11FC476JM
Description:
47μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11FC476JM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47μF
  • Depth
    4.3mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm