  • CWR09NC225KRB
CWR09NC225KRB
advertisement
Manufacturer No:
CWR09NC225KRB
HK JDW NO:
66-CWR09NC225KRB
Description:
2.2μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.002mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR09NC225KRB
  • Capacitance
    2.2μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/4
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%