  • CWR09MK335KB
CWR09MK335KB
advertisement
Manufacturer No:
CWR09MK335KB
HK JDW NO:
66-CWR09MK335KB
Package:
F
Datasheet:
Description:
3.3μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk F
Step5Bar-code shipping tag
CWR09MK335KB
    8 Weeks
  • Package / Case
    F
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    3.3μF
  • Depth
    3.43mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2214
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    80mA
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm