  • CWR09MC105JDC
CWR09MC105JDC
advertisement
Manufacturer No:
CWR09MC105JDC
HK JDW NO:
66-CWR09MC105JDC
Description:
1μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR09MC105JDC
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    1510
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    100mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%