  • CWR09KB106KP
CWR09KB106KP
advertisement
Manufacturer No:
CWR09KB106KP
HK JDW NO:
66-CWR09KB106KP
Package:
G
Datasheet:
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.4Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.003mA Bulk G
Step5Bar-code shipping tag
CWR09KB106KP
    8 Weeks
  • Package / Case
    G
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    2.79mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.4Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm