  • CWR09JH156JBC\TR
CWR09JH156JBC\TR
advertisement
Manufacturer No:
CWR09JH156JBC\TR
HK JDW NO:
66-CWR09JH156JBC\TR
Description:
15μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.003mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
CWR09JH156JBC\TR
  • Capacitance
    15μF
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/4
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2611
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    130mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    1100 mΩ
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm
  • Width
    2.79mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ