  • CWR09JB226KCA\TR
CWR09JB226KCA\TR
advertisement
Manufacturer No:
CWR09JB226KCA\TR
HK JDW NO:
66-CWR09JB226KCA\TR
Description:
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.004mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
CWR09JB226KCA\TR
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/4
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    160mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    900 mΩ
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm