  • CWR09JB226KBB
CWR09JB226KBB
advertisement
Manufacturer No:
CWR09JB226KBB
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CWR09JB226KBB
Package:
H
Datasheet:
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.004mA Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
CWR09JB226KBB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    H
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Depth
    3.81mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    160mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm