  • CWR09JB105MR
CWR09JB105MR
advertisement
Manufacturer No:
CWR09JB105MR
HK JDW NO:
66-CWR09JB105MR
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
1μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 12Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR09JB105MR
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    1.27mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm