  • CWR09HC226JCA
CWR09HC226JCA
advertisement
Manufacturer No:
CWR09HC226JCA
HK JDW NO:
66-CWR09HC226JCA
Description:
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.004mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR09HC226JCA
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/4
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Size Code
    2611
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    130mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    1100 mΩ
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm
  • Width
    2.79mm