  • CWR09HC106KM
CWR09HC106KM
advertisement
Manufacturer No:
CWR09HC106KM
HK JDW NO:
66-CWR09HC106KM
Package:
Molded
Datasheet:
CWR09HC106KM
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.002mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR09HC106KM
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    3.43mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm