  • CWR09HB684KCB
CWR09HB684KCB
advertisement
Manufacturer No:
CWR09HB684KCB
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CWR09HB684KCB
Package:
A
Datasheet:
Description:
680nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 12Ohm 2-Termination Bulk A
Step5Bar-code shipping tag
CWR09HB684KCB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    A
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Depth
    1.27mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Size Code
    1005
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    2.54mm