  • CWR09FB105KPA
CWR09FB105KPA
advertisement
Manufacturer No:
CWR09FB105KPA
HK JDW NO:
66-CWR09FB105KPA
Package:
A
Datasheet:
Description:
1μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 10Ohm 2-Termination Bulk A
Step5Bar-code shipping tag
CWR09FB105KPA
  • Package / Case
    A
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    1.27mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    2.54mm