  • CWR09DC226KP
CWR09DC226KP
advertisement
Manufacturer No:
CWR09DC226KP
HK JDW NO:
66-CWR09DC226KP
Package:
F
Datasheet:
CWR09DC226KP
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.002mA Bulk F
Step5Bar-code shipping tag
CWR09DC226KP
  • Package / Case
    F
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Depth
    3.43mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.2Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm