  • CWR09DB475KCA
CWR09DB475KCA
advertisement
Manufacturer No:
CWR09DB475KCA
HK JDW NO:
66-CWR09DB475KCA
Package:
C
Datasheet:
CWR09DB475KCA
Description:
4.7μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 5.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk C
Step5Bar-code shipping tag
CWR09DB475KCA
    Select All
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    1.27mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Size Code
    2005
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm