  • CWR09CC686KB
CWR09CC686KB
advertisement
Manufacturer No:
CWR09CC686KB
HK JDW NO:
66-CWR09CC686KB
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
68μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.1Ohm 2-Termination Polar TANTALUM 0.003mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR09CC686KB
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    68μF
  • Depth
    2.79mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Size Code
    2611
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    130mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm