  • CWR06MC685KC
CWR06MC685KC
advertisement
Manufacturer No:
CWR06MC685KC
HK JDW NO:
866-CWR06MC685KC
Package:
Conformal Coated
Datasheet:
CWR06MC685KC
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.3Ohm Polar Bulk Conformal Coated
Step5Bar-code shipping tag
CWR06MC685KC
  • Package / Case
    Conformal Coated
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Depth
    3.81mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.3Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm