  • CWR06MC475JBC
CWR06MC475JBC
advertisement
Manufacturer No:
CWR06MC475JBC
HK JDW NO:
866-CWR06MC475JBC
Package:
G
Datasheet:
Description:
4.7μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm Bulk G
Step5Bar-code shipping tag
CWR06MC475JBC
  • Package / Case
    G
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    2.79mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm