  • CWR06KH106KMC
CWR06KH106KMC
advertisement
Manufacturer No:
CWR06KH106KMC
HK JDW NO:
866-CWR06KH106KMC
Package:
G
Datasheet:
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.4Ohm Bulk G
Step5Bar-code shipping tag
CWR06KH106KMC
  • Package / Case
    G
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    2.79mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.4Ohm
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm