  • CWR06KC685MC-TR
CWR06KC685MC-TR
advertisement
Manufacturer No:
CWR06KC685MC-TR
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CWR06KC685MC-TR
Package:
G
Datasheet:
Description:
6.8μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.2Ohm Tape & Reel G
Step5Bar-code shipping tag
CWR06KC685MC-TR
  • Package / Case
    G
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Depth
    2.79mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.2Ohm
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm