  • CWR06KC685KSC
CWR06KC685KSC
advertisement
Manufacturer No:
CWR06KC685KSC
HK JDW NO:
866-CWR06KC685KSC
Package:
G
Datasheet:
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.2Ohm Bulk G
Step5Bar-code shipping tag
CWR06KC685KSC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    G
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Depth
    2.79mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.2Ohm
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm