  • CWR06HC336KCC/99
CWR06HC336KCC/99
advertisement
Manufacturer No:
CWR06HC336KCC/99
HK JDW NO:
866-CWR06HC336KCC/99
Package:
Conformal Coated
Datasheet:
Description:
33μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm Bulk Conformal Coated
Step5Bar-code shipping tag
CWR06HC336KCC/99
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance
    33μF
  • Depth
    3.81mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Conformal Coated
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C