  • CWR06HC106JCB
CWR06HC106JCB
advertisement
Manufacturer No:
CWR06HC106JCB
HK JDW NO:
866-CWR06HC106JCB
Package:
Conformal Coated
Datasheet:
Description:
10μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm Polar Bulk Conformal Coated
Step5Bar-code shipping tag
CWR06HC106JCB
  • Package / Case
    Conformal Coated
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    3.43mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm