  • CWR06FH685MPC
CWR06FH685MPC
advertisement
Manufacturer No:
CWR06FH685MPC
HK JDW NO:
866-CWR06FH685MPC
Package:
E
Datasheet:
Description:
6.8μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 3.5Ohm Bulk E
Step5Bar-code shipping tag
CWR06FH685MPC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    E
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Depth
    2.54mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm