  • CWR06FH475MPB
CWR06FH475MPB
advertisement
Manufacturer No:
CWR06FH475MPB
HK JDW NO:
866-CWR06FH475MPB
Package:
D
Datasheet:
Description:
4.7μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 4.5Ohm Bulk D
Step5Bar-code shipping tag
CWR06FH475MPB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    D
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    2.54mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.5Ohm