  • CWR06DC155KBB
CWR06DC155KBB
advertisement
Manufacturer No:
CWR06DC155KBB
HK JDW NO:
866-CWR06DC155KBB
Package:
A
Datasheet:
Description:
1.5μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 8Ohm Bulk A
Step5Bar-code shipping tag
CWR06DC155KBB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Height
    1.27mm
  • Length
    2.54mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    A
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5μF
  • Depth
    1.27mm