  • CWR06DB475MSB
CWR06DB475MSB
advertisement
Manufacturer No:
CWR06DB475MSB
HK JDW NO:
866-CWR06DB475MSB
Package:
C
Datasheet:
Description:
4.7μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 5.5Ohm Bulk C
Step5Bar-code shipping tag
CWR06DB475MSB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    5.08mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    C
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    1.27mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.5Ohm
  • Height
    1.27mm