  • CW4065CS
CW4065CS
advertisement
Manufacturer No:
CW4065CS
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-CW4065CS
Package:
406
Datasheet:
CW4065CS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CW4065CS
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to CW4065CS.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Base
  • Mounting Type
    Base Mount
  • Package / Case
    406
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    NMO
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    430MHz
  • Power - Max
    200W
  • Gain
    5dB
  • Frequency Range
    406MHz~430MHz
  • RF/Microwave Device Type
    MOBILE STATION ANTENNA
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    418MHz
  • Height
    939.8mm