  • CW02C35R00JS73
CW02C35R00JS73
advertisement
Manufacturer No:
CW02C35R00JS73
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CW02C35R00JS73
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 35Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CW02C35R00JS73
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power Rating
    2.5W
  • Diameter
    5.54mm
  • Length
    15.06mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    35Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C