  • CW02BR5600JE12
CW02BR5600JE12
advertisement
Manufacturer No:
CW02BR5600JE12
HK JDW NO:
866-CW02BR5600JE12
Description:
Through Hole 560mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW02BR5600JE12
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    560mOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    4.78mm
  • Length
    15.8mm