  • CW02BR5500KS73
CW02BR5500KS73
advertisement
Manufacturer No:
CW02BR5500KS73
HK JDW NO:
866-CW02BR5500KS73
Description:
Through Hole 550mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW02BR5500KS73
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    550mOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W
  • Diameter
    4.78mm
  • Length
    15.8mm