  • CW02B43R00JS70
CW02B43R00JS70
advertisement
Manufacturer No:
CW02B43R00JS70
HK JDW NO:
866-CW02B43R00JS70
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 43Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW02B43R00JS70
  • Power Rating
    3W
  • Diameter
    4.78mm
  • Length
    15.8mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Lead, Tin
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    43Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C